CZYM JEST ŁADOWARKA TELESKOPOWA?

Teleskopowe wózki widłowe, zwane także ładowarkami teleskopowymi, teleporterami lub podnośnikami wysięgnikowymi, są najczęściej stosowane w rolnictwie i przemyśle, które wymagają wysokiego podnoszenia ładunków. Istnieją różne tryby kierowania, które można wybrać dla ładowarek teleskopowych, takie jak sterowanie na cztery koła, przednie koła i krabowe. Układ napędu na przednie koła jest tam, gdzie cały pakiet napędowy, taki jak silnik i skrzynia biegów, znajduje się z przodu pojazdu. Napęd na przednie koła eliminuje koszty produkcji oraz masę.

Z drugiej strony wszystkie koła obracają się w tym samym czasie, gdy operator steruje czterokołowym układem kierowniczym. Układ kierowniczy kraba to rodzaj aktywnego układu kierowniczego na cztery koła. Ten rodzaj kierowania jest stosowany, gdy pojazd musi poruszać się po linii prostej, ale pod określonym kątem lub gdy koła z tyłu nie powinny podążać śladami kół przednich. Ładowarki teleskopowe różnią się rozmiarem i zastosowaniami. Istnieją marki, które specjalizują się w kompaktowych ładowarkach teleskopowych, spełniających potrzeby w zakresie budownictwa, rolnictwa, kamieniarstwa i zastosowań w krajobrazie.

ZASTOSOWANIE W BRANŻY

W branży najczęstszym wyposażeniem ładowarki teleskopowej są widły paletowe, a najczęstszym zastosowaniem jest przenoszenie ładunków do iz miejsc niedostępnych dla konwencjonalnego wózka widłowego. Na przykład ładowarki teleskopowe mają możliwość usuwania ładunków na paletach z przyczepy i umieszczania ładunków na dachach i innych wysokich stanowiskach. To drugie zastosowanie wymagałoby w innym przypadku dźwigu, co nie zawsze jest praktyczne lub czasochłonne.

W rolnictwie najczęstszym elementem ładowarki teleskopowej jest łyżka lub chwytak, ponownie najczęstszym zastosowaniem jest przenoszenie ładunków do miejsc niedostępnych dla „konwencjonalnej maszyny”, która w tym przypadku jest ładowarką kołową lub koparko-ładowarką. potrzebne] Na przykład ładowarki teleskopowe mają możliwość sięgnięcia bezpośrednio do przyczepy lub leja o wysokich bokach. To drugie zastosowanie wymagałoby w innym przypadku rampy załadunkowej, przenośnika lub podobnego urządzenia.

Ładowarka teleskopowa może również współpracować z wysięgnikiem dźwigu wraz z podnoszeniem ładunków, a osprzęt, który jest dostępny na rynku, to łyżki na śmieci, łyżki do ziarna, rotatory, wysięgniki. Gama rolnicza może być również wyposażona w trzypunktowy układ zawieszenia i przystawkę odbioru mocy.

ZALETY CZY WADY?

Zaletą ładowarki teleskopowej jest również jej największe ograniczenie: gdy wysięgnik wysuwa się lub podnosi podczas przenoszenia ładunku, działa jak dźwignia i powoduje, że pojazd staje się coraz bardziej niestabilny, pomimo przeciwwag z tyłu. Oznacza to, że udźwig szybko maleje wraz ze wzrostem promienia roboczego (odległość między przednimi kołami a środkiem ładunku). Gdy używany jako ładowarka, pojedynczy wysięgnik (zamiast podwójnych ramion) jest bardzo mocno obciążony, a nawet przy starannej konstrukcji jest słabością. Pojazd o udźwigu 2,5 tony z wysuniętym wysięgnikiem może być w stanie bezpiecznie podnieść 225 kg przy całkowicie wysuniętym pod niskim kątem wysięgnika. Ta sama maszyna o udźwigu 2,5 tony ze złożonym wysięgnikiem może być w stanie udźwignąć nawet 5 ton przy podniesionym wysięgniku do 70 °.

Operator jest wyposażony w tabelę obciążeń, która pomaga mu ustalić, czy dane zadanie jest możliwe, biorąc pod uwagę masę, kąt wysięgnika i wysokość. W przeciwnym razie większość ładowarek teleskopowych wykorzystuje teraz komputer, który wykorzystuje czujniki do monitorowania pojazdu, i ostrzega operatora i / lub odcina dalsze dane sterujące, jeśli zostaną przekroczone granice pojazdu, przy czym ten ostatni jest prawnym wymogiem w Europie kontrolowanym przez EN15000 .

Maszyny mogą być również wyposażone w przednie stabilizatory, które zwiększają udźwig sprzętu podczas postoju, a także maszyny, które są w pełni stabilizowane za pomocą połączenia obrotowego między górną i dolną ramą, które można nazwać dźwigami samojezdnymi, chociaż zwykle mogą one używać łyżki.

ŁADOWARKA TELESKOPOWA – INOWROCŁAW, TORUŃ, BYDGOSZCZ, WŁOCŁAWEK, MOGILNO

W ramach naszej działalności zapewniamy Klientom wszechstronną pomoc zarówno w kwestii wynajmu ładowarek, jak też usług ładowarką teleskopową wraz z operatorem. Jest to optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy chcesz wykonać określone prace budowlane, przemysłowe, czy rolnicze, a nie posiadasz odpowiedniego przygotowania do kierowania takim pojazdem. Wystarczy ustalić szczegóły współpracy z P.W. OSA, aby wszystko zostało wykonane przez nas zgodnie z ustalonymi założeniami.

Świadczymy nasze usługi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i nie tylko. Ładowarki teleskopowe polecamy klientom takich miast jak Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Mogilno, Gniezno. Zainteresowanych usługą ładowarki teleskopowej zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz